De flesta av föreningens sponsoravtal löper ut efter säsongen och vi har med full kraft börjat kika på både förlängningar av befintliga och på att hitta nya samarbetspartners. Att vi har ett gott samarbete med olika partners är en nödvändighet för oss för att kunna bedriva vår verksamhet framåt på det sätt vi vill. Ungdomslagen blir fler och fler och intresset för att åka på cuper och läger är stort. För att kunna tillgodose det behovet behöver vi få in fler företag som kan stötta oss och här behöver vi allas hjälp. Kanske är du som läser detta egen företagare och kan gå in och stötta eller kanske jobbar du på en arbetsplats som kan tänka sig att hjälpa till.
Tröjsponsor – avtal på fyra år (samma avtalstid som vi använder tröjorna). Nya tröjor säsongen 2025/2029!
Alla lag som spelar fem mot fem (förmodligen 8 lag till hösten) kommer få nya tröjor som ser likadana ut för samtliga. Det handlar om i runda slängar 160 tröjor. Loggan trycks på antingen tröjans fram eller baksida, väl synlig, syns på alla matcher, hemma och borta, runt om i hela Skåne samt på cuper även utanför närområde. Paketet finns i två olika storlekar och avtalen skrivs på fyra år för att följa tiden som vi använder tröjorna:
Stor logga: 10 000:- per år i fyra år
Liten logga: 5000:- per år i fyra år
Är ditt företag eller arbetsplats villig att stötta oss, eller har ni egna förslag på sponsring som inte följer våra paket?
Kika gärna in på vår hemsida för att se våra övriga sponsorpaket!
Kontakta oss på kansli@vv84.se för vidare diskussion.